-41% Попуст
ИНОВАТИВНА СИЛИКОНСКА ПОДЛОГА ЗА ПЕЧЕЊЕ (30 X 40 CM) (1+1 ГРАТИС) 599.00 ден 999.00 ден
ИНОВАТИВНА СИЛИКОНСКА ПОДЛОГА ЗА ПЕЧЕЊЕ (30 X 40 CM) (1+1 ГРАТИС) Без лепење, без напор, само совршени резултати! 🥘👩🏻‍🍳 Оваа подлога спречува храната да се залепи на површината, што го олеснува процесот на печење и чистење. Трансформирај го твоето печење со силиконска подлога без лепење, без напор, само совршени резултати! Предности при користење на нашиот производ Нелеплива подлога - Силиконската подлога гарантира дека храната не се лепи на површината за време на печењето, што ти овозможува лесно да ги отстраниш готовите јадења. Лесно чистење - Благодарение на нејзината непорозна површина, оваа подлога лесно се чисти само со влажна крпа или миење под млаз вода, што го олеснува одржувањето на хигиената во кујната. Повеќекратна употреба - Силиконскиот материјал на оваа подлога ја прави исклучително разноврсна, што ти овозможува да ја користиш не само за печење, туку и како основа за развлекување тесто или правење слатки задоволства. Издржлива - Издржливиот силиконски материјал гарантира долготрајна употреба без пукање, кршење или деформација, обезбедувајќи ти сигурна поддршка за печење долг временски период. ''Силиконскиот материјал спречува лепење на храната и овозможува рамномерно печење без потреба од додавање маснотии или хартија за печење.'' - ⭐⭐⭐⭐⭐ - Драгица Ј. 🏆 Зошто нашиот производ е БРОЈ 1 на пазарот: Печење колачи, бисквити и колачи без потреба од додавање маснотии. Подготовка на крцкави топчиња, леб и пица. Готвење печен зеленчук, како што се компири или пиперки. Правење крекери, грицки и дехидрирано овошје. Технички карактеристики: Материјал: силикон; Димензии: 30 x 40 cm.   Нарачајте го производот веднаш со 40% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата! 
-44% Попуст
ПРАКТИЧНА КУТИЈА ЗА СКЛАДИРАЊЕ И ЧУВАЊЕ ЈАЈЦА 499.00 ден 890.00 ден
ПРАКТИЧНА КУТИЈА ЗА СКЛАДИРАЊЕ И ЧУВАЊЕ ЈАЈЦА Совршено решение за практично чување јајца! 🍳 Овој иновативен проѕирен организатор за јајца е идеално решение за складирање и организирање на твоите јајца. Со својот уникатен дизајн, овој практичен производ не само што ги зачувува твоите јајца долго време, туку и максимално го користи просторот во твојот фрижидер или кујнски кабинет. Предности при користење на нашиот производ Спречува кршење на јајцата - Кутијата за чување јајца гарантира дека твоите јајца остануваат свежи подолго време, благодарение на неговиот иновативен дизајн кој го минимизира контактот и спречува кршење. Го максимизира просторот - Со својот компактен и ефикасен распоред, ова решение за складирање го максимизира просторот во твојот фрижидер или кујнски кабинет, овозможувајќи ти да организираш и складираш повеќе јајца без да зафаќаат вреден простор. Лесен пристап - Дизајнот на фиоката за тркалање овозможува лесен пристап до твоите јајца, овозможувајќи ти брзо да ги вратиш секогаш кога ви треба. Разновидна употреба - Надвор од нејзината примарна функција како кутија за складирање јајца, садот за тркалање може да се користи и за организирање други мали предмети, нудејќи разновидност и практичност во организацијата на твојата кујна. ''Дното за тркалење на јајцата е генијално решение кое го олеснува пристапот без никаков ризик од оштетување или кршење.'' - ⭐⭐⭐⭐⭐ - Марика Д. 🏆 Зошто нашиот производ е БРОЈ 1 на пазарот: Оваа кутија за складирање јајца е идеална за секојдневна употреба во домаќинството, овозможувајќи ти да ги организираш твоите јајца на практичен начин и да ги одржуваш свежи подолго време. Рестораните и кафулињата може да ја користат оваа кутија за ефикасно да ги организираат своите резерви со јајца во кујната, што ќе го олесни персоналот и ќе ја подобри ефикасноста на деловното работење. Луѓето кои се свесни за исхраната можат да ја користат оваа кутија за да го организираат снабдувањето со јајца на ефикасен начин, со што ќе придонесат за здрава исхрана. Технички карактеристики: Материјал на производот: пластика; Големина на производот: 32cm x 7,6cm x 5,5cm.   Нарачајте го производот веднаш со 43% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата! 
-32% Попуст
3L ФРИТЕЗА ЗА ПРЖЕЊЕ СО ЕРГОНОМСКА РАЧКА 2,799.00 ден 4,099.00 ден
3L ФРИТЕЗА ЗА ПРЖЕЊЕ СО ЕРГОНОМСКА РАЧКА Уживај во совршено пржени оброци! 🍟 Оваа фритеза е совршен додаток во твојата кујна, овозможувајќи ти брзо и лесно да подготвиш вкусни оброци. Со капацитет од 3,0 литри, има доволно простор за истовремено подготвување големи количини храна за целото семејство или гостите на забава или за сендвичари. Предности при користење на нашиот производ Прецизна контрола на температурата - Оваа фритеза ти овозможува прецизно да ја прилагодиш температурата на пржење, овозможувајќи ти да постигнуваш совршено крцкави резултати секој пат. Моќни перформанси - Со моќен грејач од 2000 W, оваа фритеза брзо ја достигнува саканата температура и ја одржува стабилна за време на пржењето, овозможувајќи ти брзо да подготвуваш вкусни оброци. Ергономски дизајн со ладен допир - Дизајниран имајќи ја предвид ергономијата и безбедноста, оваа фритеза има површина со ладен допир која останува ладна на допир дури и при долготрајна употреба, обезбедувајќи ти безбедност и удобност за време на твоите кулинарски активности. Простран капацитет - Со капацитет од 3,0 литри, оваа фритеза ти овозможува да подготвуваш големи количини храна одеднаш, што го прави идеален за семејни оброци или забави или сендвичари. ''Ми овозможува брзо и лесно да можам да подготвам оброци за целото семејство, дефинитивно го препорачувам на секој што бара сигурно и ефикасно решение за пржење храна дома!“ - ⭐⭐⭐⭐⭐ - Дарија Л. 🏆 Зошто нашиот производ е БРОЈ 1 на пазарот: За професионални кујни, оваа фритеза може да биде корисна опрема за брзо подготвување на пржена храна во ресторан или други угостителски објекти. Оваа фритеза е идеална за подготовка на оброци за целото семејство, овозможувајќи ти брзо да пржиш големи количини храна за да ги задоволите потребите на сите членови на семејството. За дружења со пријателите или семејни прослави, оваа фритеза е совршен избор за подготовка на вкусни јадења. За брзи и лесни оброци во текот на работната недела, оваа фритеза ти овозможува брзо да подготвиш вкусни оброци без потреба од долги и комплицирани процеси на готвење. Технички карактеристики: Моќност: 2000W; Капацитет: 3L; Конструкција: Не'рѓосувачки челик; Прилагодлив термостат до 190°C; Димензии: 23 x 39 x 21,5 cm.   Нарачајте го производот веднаш со 31% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата! 
-42% Попуст
СЕТ ПРАКТИЧНИ КЕСИ ЗА СКЛАДИРАЊЕ ХРАНА (200 ПАРЧИЊА) 499.00 ден 850.00 ден
СЕТ ПРАКТИЧНИ КЕСИ ЗА СКЛАДИРАЊЕ ХРАНА (100 ПАРЧИЊА) Совршена заштита за сите твои останати оброци! 🥘✨ Кесите за складирање храна се суштински додаток во секоја кујна што овозможува ефикасно пакување, складирање и заштита на храната. Изработени од висококвалитетни материјали кои се отпорни на влага, мириси и пенетрација на воздух, овие кеси обезбедуваат оптимална заштита за сите видови храна. Предности при користење на нашиот производ 🍉 Продолжена свежина - Кесите за складирање на храна ефикасно ја задржуваат свежината на храната, продолжувајќи го нивниот рок на траење и спречувајќи губење на вкусот. ✨ Одржување на хигиена - Со користење на кеси за покривање на храната, ја одржуваш хигиената на твоите оброци, спречувајќи ја контаминацијата од надворешни фактори како прашина, инсекти или микроорганизми. 🥘 Едноставна организација - Систематската употреба на кесите за складирање храна овозможува полесна организација во фрижидер или оставата, што ја олеснува идентификацијата и пристапот до различни видови храна. 👨🏼‍🍳 Повеќенаменска употреба - Кесите за складирање храна обезбедуваат повеќенаменска функционалност, тие можат да се користат за складирање на остатоци, замрзнување или транспорт на храна на патувања, што ги прави незаменлив додаток во и надвор од кујната. ''Посебно сум импресиониран од нивната повеќенаменска употреба - ги користам за пакување ручеци за работа, замрзнување остатоци, па дури и за организирање на мојот фрижидер.'' - ⭐⭐⭐⭐⭐ - Оливер Д. 🏆 Зошто нашиот производ е БРОЈ 1 на пазарот: Кесите за складирање храна се идеални за пакување и складирање на остатоци, спречувајќи губење на свежината и вкусот. Користи ги овие кеси за безбедно транспортирање на храната до работа, патувања или излети, обезбедувајќи твоите оброци да останат свежи и вкусни. Кесичките се погодни за замрзнување на различни намирници, како овошје, зеленчук и месо, заштитувајќи ги од смрзнување и одржувајќи ја нивната свежина. Користи ги за да го организираш твојот фрижидер и да ја чуваш свежата храна одвоена и заштитена. ✨ Лесно употребливи Секоја кеса е дизајнирана да овозможи практично и ефикасно складирање храна. Овие кеси се исто така многу флексибилни и лесно се прилагодуваат на различни форми на храна, што го олеснува складирањето. Технички карактеристики: Материјал: ПЕ; Природна должина: 12 см; Должина на истегнување: 42 см.   Нарачајте го производот веднаш со 41% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата! 
-37% Попуст
ПРАКТИЧНИ КАЛАПИ ЗА ПОДГОТОВКА НА ВАРЕНИ ЈАЈЦА (18 ПАРЧИЊА) 599.00 ден 950.00 ден
ПРАКТИЧНИ КАЛАПИ ЗА ПОДГОТОВКА НА ВАРЕНИ ЈАЈЦА (18 ПАРЧИЊА) Брзо подготви го твојот омилен рецепт! 🥚🍳 Нема повеќе неред и губење време за отстранување на лушпи од јајца. Излупи ги јајцата, стави ги во калапите, затвори ги со капачињата и стави ги во топла вода. Подготви го твоето идеално варено јајце, 4-6 минути за меко до средно варено и до 14 минути за тврдо варени, брзо загревање за заштеда на време, свежо и хранливо со подеднакво греење! Предности при користење на нашиот производ Лесни за користење - Само скрши го и истури го јајцето во калапот и стави го да се свари. Ќе заврши за само неколку минути и никогаш повеќе нема да губиш време да ја лупиш лушпата. Нелеплива внатрешност - Специјално дизајнирани да спречат лепење. Јајцето само ќе се лизне кога ќе го отвориш. Идеални за сите видови специјалитети - Без разлика дали сакаш варени јајца или омлет, корпата ќе ти помогне да ги реализираш твоите кулинарски идеи. Здрави оброци - Додавај интересни зачини и зеленчук пред да ги ставиш да се варат и подготви здрав и хранлив појадок за твоите најмили, интересно декорирана закуска за твојата прослава итн. '' Благодарение на нив приготвувам разни рецепти за доручек!'' - ⭐⭐⭐⭐⭐ - Марија Ј. 🏆 Зошто нашиот производ е БРОЈ 1 на пазарот: Овие силиконски калапи се идеални за брзо подготвување варени јајца за појадок или ужина, што ти овозможува лесен начин да уживаш во совршено сварените јајца секој пат. Овие калапи може да се користат за подготовка на различни јадења со јајца, како омлети или печени јајца во рерна, што ти дава можност да експериментираш со нови рецепти. Овие калапи овозможуваат приготвување на јајцата без потреба од дополнителни масти или масло, што ги прави поздрав избор на оброк за целото семејство. Технички карактеристики: Материјал: силикон, палстика. Сетот вклучува: 18 x силиконски калап за подготовка на јајца; 3 x сепаратор за јајца.   Нарачајте го производот веднаш со 36% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата! 
-41% Попуст
СИЛИКОНСКИ КАЛАПИ ЗА ПРИГОТВУВАЊЕ ЈАЈЦА (6 ПАРЧИЊА) 599.00 ден 999.00 ден
СИЛИКОНСКИ КАЛАПИ ЗА ПРИГОТВУВАЊЕ ЈАЈЦА (6 ПАРЧИЊА) Брзи, едноставни и совршено вкусни! 🥚🍳 Нема повеќе неред и губење време за отстранување на лушпи од јајца. Излупи ги јајцата, стави ги во калапите, затвори ги со капачињата и стави ги во топла вода. Подготви го твоето идеално варено јајце, 4-6 минути за меко до средно варено и до 14 минути за тврдо варени, брзо загревање за заштеда на време, свежо и хранливо со подеднакво греење! Предности при користење на нашиот производ Лесни за користење - Само скрши го и истури го јајцето во калапот и стави го да се свари. Ќе заврши за само неколку минути и никогаш повеќе нема да губиш време да ја лупиш лушпата. Нелеплива внатрешност - Специјално дизајнирани да спречат лепење. Јајцето само ќе се лизне кога ќе го отвориш. Идеални за сите видови специјалитети - Без разлика дали сакаш варени јајца или омлет, корпата ќе ти помогне да ги реализираш твоите кулинарски идеи. Здрави оброци - Додавај интересни зачини и зеленчук пред да ги ставиш да се варат и подготви здрав и хранлив појадок за твоите најмили, интересно декорирана закуска за твојата прослава итн. ''Јајцата се совршено сварени, со цврсти белки и кремасти жолчки, баш како што јас ги сакам. Чистењето е брзо и лесно, бидејќи јајцата лесно се вадат од калапот, а самиот силикон е нелеплив!'' - ⭐⭐⭐⭐⭐ - Глорија Д. 🏆 Зошто нашиот производ е БРОЈ 1 на пазарот: Овие силиконски калапи се идеални за брзо подготвување варени јајца за појадок или ужина, што ти овозможува лесен начин да уживаш во совршено сварените јајца секој пат. Овие калапи може да се користат за подготовка на различни јадења со јајца, како омлети или печени јајца во рерна, што ти дава можност да експериментираш со нови рецепти. Овие калапи овозможуваат приготвување на јајцата без потреба од дополнителни масти или масло, што ги прави поздрав избор на оброк за целото семејство. Технички карактеристики: Материјал: силикон, палстика; Димензии на калапи без капак: 6,5 см х 5 см; Димензии на капак: 6,5 см. Сетот вклучува: 6 x силиконски калап за подготовка на јајца.   Нарачајте го производот веднаш со 40% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата! 
-35% Попуст
МОДЕРЕН КУЈСНКИ МИЈАЛНИК СО ДРЖАЧ ЗА ЦЕДЕЊЕ 3,799.00 ден 5,800.00 ден
МОДЕРЕН КУЈСНКИ МИЈАЛНИК СО ДРЖАЧ ЗА ЦЕДЕЊЕ Модерен и функционален кујнски мијалник со додаток решетка за цедење! Овој кујнски мијалник е совршена комбинација на функционалност и практичност. Освен што обезбедува основна функционалност за миење садови, доаѓа и со сифон за ефикасно одводнување на водата, одржувајќи ја чиста и хигиена без затнување. Предности при користење на нашиот производ Ефикасно искористување на просторот - Дополнителната решетка за сушење чинии и овошје го оптимизира искористувањето на просторот во делот на мијалникот во кујната, овозможувајќи организирано сушење на садовите и овошјето без да се натрупува плочата. Подобрена хигиена - Вклучениот сифон обезбедува ефикасно одводнување, спречувајќи акумулација на вода и потенцијален раст на бактерии, со што се промовира почиста и похигиенска околина во кујната. Разновидна функционалност - И со сифон и со дополнителна решетка, овој кујнски мијалник нуди разновидна функционалност. Го олеснува не само миењето садови, туку и подготовката на овошје и зеленчук, што го прави мултифункционален додаток во кујната. Издржливост и долговечност - Изработен од висококвалитетни материјали, овој кујнски мијалник е изграден да издржи секојдневна употреба и да обезбеди долготрајни перформанси. Неговата цврста конструкција обезбедува издржливост, што го прави сигурен прицврстувач во кујната во годините што доаѓаат. ''Дополнителна решетка обезбедува дополнителен простор за сушење чинии и овошје, со што максимално се користи просторот во кујната.'' - ⭐⭐⭐⭐⭐ - Трајче П. 🏆 Зошто нашиот производ е БРОЈ 1 на пазарот: Овој производ е наменет за миење садови, обезбедувајќи удобност и практичност во секојдневната работа во кујната. Со дополнителна решетка за сушење чинии, овој мијалник овозможува ефикасно сушење на садовите без потреба од дополнителен простор на кујнскиот пулт. Благодарение на сифонот и дополнителниот простор, овој мијалник може да биде корисен и за подготовка на овошје и зеленчук, овозможувајќи едноставно и хигиенско миење и подготовка на храната. Сифонот обезбедува ефикасно одводнување на водата, со што се спречува таложење на нечистотија и бактерии, што го прави овој мијалник идеален за одржување на хигиената во кујната. Технички карактеристики: Материјал: нерѓосувачки челик; Големина на производот: 55 x 45 x 22cm; Длабочина: 20 см; Тежина: 5 kg.   Нарачајте го производот веднаш со 34% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата! 
-41% Попуст
АВТОМАТСКИ АПАРАТ ЗА БРЗО МИЕЊЕ ЧАШИ 599.00 ден 999.00 ден
АВТОМАТСКИ АПАРАТ ЗА БРЗО МИЕЊЕ ЧАШИ Брзо и лесно миење чаши под висок притисок! 💦 Специјален чистач кој испушта силен млаз вода за темелно и рамномерно да ги исчисти чашите. Енергетско ефикасно решение кое ќе ти заштеди време и потрошувачка на вода. Чашите стануваат кристално чисти со само еден потег! Предности при користење на нашиот производ Измиј ја чашата за само неколку секунди - Специјалниот чистач на чаши испушта силен млаз вода. Ги отстранува дури и најтврдокорните дамки од ѕидовите на чашата, оставајќи ја беспрекорно чиста. Сите чаши стануваат кристално чисти - Овој чистач го чисти стаклото толку темелно што нема потреба да го бришеш потоа. Едноставно тргни ја чашата на страна и почекај да се исуши. Ќе видиш, сите дамки – дури и траги од црвен кармин – едноставно ќе испарат! Ултра лесен за користење - Не бара од тебе да ја користиш целата сила на светот - едноставно стави ја чашата на чистачот и нежно притисни. Без комплицирани инструкции и непотребни чекори. Поврзете го со извор на вода и започни со користење - Со помош на неколку едноставни потези, поврзете го со топла или ладна вода. Стави го чистачот на едноставна, рамна површина во близина на извор на вода. Практично и за домашна употреба и за ресторани - Ако имаш ресторан или работиш во еден, ова е вистински спас, особено кога нема доволно простор во машината за миење садови. А ако едноставното миење на садовите не ти е омилена домашна работа, ова е решението! Заштеди вода - Време е да се земе предвид потрошувачката на вода. Овој чистач за е ефикасен - користи само онолку вода колку што ти дозволуваш. И бидејќи е многу ефикасен - троши многу помалку вода отколку што би очекувал. ''Никогаш порано не сум имала толку лесен начин да ги одржувам чашите чисти. Чашите се темелно измиени и секој пат блескаво чисти!'' - ⭐⭐⭐⭐⭐ - Христина Л. 🏆 Зошто нашиот производ е БРОЈ 1 на пазарот: Овој автоматски апарат за миење чаши е идеален за употреба во домаќинството, што ги олеснува секојдневните задачи за миење чаши. Може да се користи во ресторани, кафулиња и други угостителски објекти за да се забрза процесот на миење чаши и да се обезбеди хигиена. Корисно е и во канцеларии и деловни простории каде често се користат шолји за кафе или чај, што го олеснува одржувањето на чистотата и хигиената. Погоден е и за настани како што се забави, прослави и деловни состаноци каде што е потребно брзо миење на голем број чаши. Технички карактеристики: Материјал: пластика; Димензии приближно: 14 x 13 x 4.2 cm; Боја: црна.   Нарачајте го производот веднаш со 40% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата! 
-31% Попуст
АПАРАТ ЗА ФИЛТЕР КАФЕ 1,599.00 ден 2,290.00 ден
 АПАРАТ ЗА ФИЛТЕР КАФЕ Совршен вкус секое утро! Апаратот за кафе со филтер е совршен додаток во твојата кујна што ти овозможува да уживаш во свежо и вкусно кафе секое утро. Со својот едноставен дизајн и леснотија на користење, овој уред е идеален за секојдневна употреба. Предности при користење на нашиот производ Богат вкус - Машината за филтер кафе ти овозможува да уживаш во богатиот и целосен вкус на кафето, бидејќи процесот на филтрирање внимателно ги извлекува аромите и суштината на кафето. Лесно користење - Со интуитивен дизајн, овој уред е лесен за употреба, што го прави идеален за секојдневна употреба без стрес или компликации. Прилагодено на подготовката - Филтерот за кафе ти овозможува да ја прилагодиш јачината и вкусот на кафето според твоите преференции, давајќи ти контрола врз твојот утрински ритуал. Чисто кафе без остатоци - Кафето со филтер обезбедува чиста шолја кафе без талог или остатоци, давајќи ти беспрекорен вкус и текстура секој пат кога го подготвуваш. ''Секое утро ме пречекува мирис на свежо кафе што се шири низ куќата, а вкусот на кафето подготвено никогаш не ме разочарува. Лесно е за употреба, чистењето е брзо и едноставно.'' - ⭐⭐⭐⭐⭐ - Славица Д. 🏆 Зошто нашиот производ е БРОЈ 1 на пазарот: Овој филтер кафемат е идеален за подготовка на свежо кафе како дел од твојата утринска рутина, овозможувајќи ти да го започнеш денот на вистински начин со шолја од твојот омилен пијалок. За релаксирачки моменти дома, оваа машина нуди можност да уживаш во свежо и ароматично кафе во удобноста на твојот дом, споделувајќи вкусни моменти со семејството или пријателите. Совршен додаток на работната средина, овозможувајќи ти да уживаш во квалитетно кафе во текот на работниот ден. Технички карактеристики: Номинален напон: 111V~240V; Моќност: 750W; Капацитет: 420ml; Автоматско исклучување после 3min.   Нарачајте го производот веднаш со 30% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата! 
-32% Попуст
ЕЛЕКТРИЧЕН МИНИ ТОСТЕР ЗА КРОФНИ 1,499.00 ден 2,199.00 ден
 ЕЛЕКТРИЧЕН МИНИ ТОСТЕР ЗА КРОФНИ Освојувај вкусни моменти со иновативниот мини тостер за крофни! Овој мини тостер за крофни е совршен додаток во твојата кујна кој ќе ти овозможи брзо и лесно да направиш вкусни крофни дома. Со 7 дупки за крофни, овој тостер ти дава можност да експериментираш со различни рецепти и вкусови, а исто така ти овозможува да подготвите крофни без потреба од долго пржење, што ги прави поздрава опција за уживање во твојот омилен десерт. Предности при користење на нашиот производ Брза и лесна подготовка - Со овој мини тостер за крофни, можеш брзо и лесно да направиш вкусни крофни дома, заштедувајќи време и напор во споредба со традиционалните методи на печење. Нелеплива површина - Благодарение на неговата нелеплива површина, овој тостер овозможува лесно отстранување на крофните без лепење, што го олеснува чистењето и одржувањето на уредот. Приспособлива опција - Со 7 дупки за крофни, овој тостер ти овозможува да експериментираш со различни рецепти и вкусови, давајќи ти можност да создадеш различни задоволства за да одговараат на твојот вкус. Поздрав избор - Крофните подготвени во овој мини тостер се поздрава алтернатива на традиционалната пржена верзија, овозможувајќи ти да уживаш во омилениот десерт со помалку маснотии.   ''Нелепливата површина го олеснува отстранувањето на крофните и чистењето по употреба, што е голем плус плус за мене.'' - ⭐⭐⭐⭐⭐ - Христина Ј. 🏆 Зошто нашиот производ е БРОЈ 1 на пазарот: Овој мини тостер за крофни е совршен за семеен појадок, обезбедувајќи брз и лесен начин за секој член на семејството да ужива во свежи крофни дома. За детски роденденски забави, овој тостер може да биде фантастичен додаток на забавата, овозможувајќи ти брзо да подготвиш вкусни крофни кои децата ќе ги сакаат. Кога имаш гости дома, овој тостер ти овозможува да ги импресионираш гостите подготвувајќи свежи крофни кои ќе бидат вистинско уживање. Технички карактеристики: Материјал: алуминиумска плоча, пластика; Димензии: 28 x 23 x 20 cm; Дијаметар на единечна крофна: 5.6 cm; Број на дупки: 7 дупки; Моќност: 1000 W; Адаптивен напон: 110V-240V.   Нарачајте го производот веднаш со 31% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата! 
-34% Попуст
ХАРТИЕНИ ПОДЛОГИ ЗА ПЕЧЕЊЕ ВО AIR FRYER (100 ПАРЧИЊА) 599.00 ден 899.00 ден
 ХАРТИЕНИ ПОДЛОГИ ЗА ПЕЧЕЊЕ ВО AIR FRYER (100 ПАРЧИЊА) Совршено решение за чисто и здраво готвење! Заборави на лепењето на храната за подлогата, оваа хартија го спречува лепењето, намалувајќи го ризикот од прскање или несакан неред! Tи овозможува лесно да подготвуваш храна без да се грижиш за темелно чистење после оброк. Нема потреба од макотрпно чистење, ова значително ќе ти заштеди време и напор! Предности при користење на нашиот производ Безбедно печење - Хартијата гарантира дека твојата храна нема да се лепи за решетката, што го прави печењето побезбедно и почисто. Полесно чистење - Благодарение на оваа хартија, ја намалувате потребата за чистење на Air Fryerot, а со тоа заштедуваш време и напор. Здрава исхрана - Со Airfryer хартијата ја намалуваш потребата од додавање масло, што резултира со помалку калории и поздрави оброци. Крцкав резултат - Храната со оваа хартија добива крцкава текстура, без потреба од дополнителни масти и масла. ''Отсекогаш се мачев со чистење на фритезата по употреба, но сега веќе се е полесно благодарение на овој производ!!'' - ⭐⭐⭐⭐⭐ - Сузана Т. 🏆 Зошто нашиот производ е БРОЈ 1 на пазарот: Хартиените подлоги за печење овозможуваат брзо и лесно чистење по употреба. Стави ја подлогата пред да готвиш и едноставно отстрани ја откако ќе завршиш, со што ќе заштедиш време и ќе го олесниш чистењето. Помагаат да се задржи вишокот сок и маснотии што се ослободуваат за време на готвењето во фритезата, со што се одржува чистотата и се продолжува животниот век на фритезата. Со нивно користење можеш да спречиш лепење на храната на дното што ќе го олесни отстранувањето на храната и одржувањето на фритезата. Дополнителен слој на хигиена и чистота при подготовката на храната, намалувајќи го ризикот од бактерии и контаминација. Технички карактеристики: Димензии: 16 x 4.5 cm; Материјал: хартија (за еднократна употреба).   Нарачајте го производот веднаш со 33% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата! 
-45% Попуст
СЕТ 3 АЛУМИНИУМСКИ НЕЛЕПЛИВИ ТАВИ ЗА ПИЦА 699.00 ден 1,250.00 ден
 СЕТ 3 АЛУМИНИУМСКИ НЕЛЕПЛИВИ ТАВИ ЗА ПИЦА Совршен сет за печење вкусни пици дома! Овој сет од 3 тави за пица е совршен додаток во твојата кујна што ќе ти овозможи лесно и брзо да подготвиш вкусни пици дома. Секоја тава е направена од висококвалитетен материјал со перфорирана површина што овозможува рамномерно печење и крцкава кора. Различните големини на тави ти даваат можност да ја прилагодиш големината на пицата на твоите потреби, додека специјалниот дизајн го олеснува чистењето по употреба. Предности при користење на нашиот производ Разновидност на печењето - Сетот од 3 различни големини на тавчиња ти овозможува да ја печеш пицата по твој избор, без разлика на големината или обликот, што ти дава поголема флексибилност во кујната. Извонредни резултати - Специјално дизајнираните тави со рамна површина и перфорации овозможуваат пицата да се пече рамномерно, создавајќи крцкава кора и совршено печени состојки секој пат. Лесно одржување - Тавите се направени од висококвалитетен нелеплив материјал и лесно се чистат, намалувајќи го времето и напорот потребни за одржување на кујнскиот прибор. Универзална употреба - Освен за печење пица, овие тави се идеални и за печење други јадења како пити, палачинки, па дури и за подгревање сендвичи, што ти дава повеќенаменска кујнска алатка за секојдневна употреба. '' Пиците секогаш се вкусни и крцкави, површина овозможува рамномерно печење и совршено крцкава кора!'' - ⭐⭐⭐⭐⭐ - Марија Т. 🏆 Зошто нашиот производ е БРОЈ 1 на пазарот: За љубителите на домашна пица кои сакаат да ги подготват своите омилени рецепти дома, без разлика на големината или обликот на пицата. За семејни вечери или дружења со пријателите каде што можете заедно да уживате во подготвувањето и печењето пица. За вас кои сакате да ги контролирате состојките и квалитетот на својата храна, правејќи свежи и здрави пици по ваш вкус. За љубителите на кујната кои сакаат да експериментираат со различни рецепти и техники на печење, користејќи тави за пица како повеќенаменска алатка. Технички карактеристики: Материјач: нелеплив алуминиум; 3 различни големини: 15cm, 20cm и 25cm.   Нарачајте го производот веднаш со 44% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата! 
-40% Попуст
ТЕНЏЕРЕ СО ПРИТИСОК 8L 1,499.00 ден 2,490.00 ден
 ТЕНЏЕРЕ СО ПРИТИСОК 8L Совршен за минимизирање на мирисот на зготвената храна! Со нашето тенџере под притисок можеш да заштедиш до 70% од вообичаеното време за готвење и до 50% од енергијата што вообичаено ти е потребна, а притоа да го зачуваш вкусот и хранливите состојки во храната која ја готвиш. Притисокот на пареата овозможува минимзирање на мирисот на готвена храна во просторијата во која се употребува. Предности при користење на нашиот производ Совршена регулација на притисокот - Двојното ниво на притисок овозможува прецизна контрола врз подготовката на храната, гарантирајќи оптимални резултати за секое јадење. Без разлика дали готвиш на низок или висок притисок, ова тенџере се прилагодува на твоите потреби. Термичка основа за зачувување на топлина - Иновативната термална основа обезбедува рамномерна дистрибуција на топлина и долгорочно задржување на температурата, со што храната се готви рамномерно и ја задржува вкусната арома. Ергономски рачки за полесно ракување - Eргономски дизајнираните рачки овозможуваат удобно држење и безбедно ракување за време на готвењето, давајќи ти максимална контрола и безбедност. Минимизирање на мирисот на храната - Користејќи микро притисок, ова тенџере ефикасно го минимизира ширењето на мирисот на зготвената храна во просторот, правејќи ги твоите кулинарски потфати попријатни и дискретни за околината. ''Храната се готви рамномерно благодарение на топлинската основа, а аромата на садот останува богата и интензивна.'' - ⭐⭐⭐⭐⭐ - Даница С. 🏆 Зошто нашиот производ е БРОЈ 1 на пазарот: Ова тенџере е идеално за подготовка на оброци за целото семејство благодарение на големиот волумен од 8 литри. Без разлика дали подготвуваш супи, чорби или разни јадења на пареа, ова тенџере ќе ги задоволи потребите на твоето семејство. Со прецизна регулација на притисокот и ефикасна топлинска основа, ова тенџере е совршено за брзо подготвување јадења за посебни прилики како што се родендени, празници или прослави. Микро притисокот овозможува мирисот на зготвената храна да се задржи во тенџерето, со што твојата кујна е попријатна додека ја подготвуваш храната. Зеленчукот со пареа или лесно динстање ги зачувува сите витамини и минерали, што ги прави твоите оброци уште похранливи. Технички карактеристики: Материјал: Рафинирано железо; Материјал на капак: Стакло; Капацитет: 8L; Погоден шпорет: отворен пламен, индукциски шпорет; Големина: 22 x 28cm.   Нарачајте го производот веднаш со 43% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата! 
-48% Попуст
3 ВО 1 МУЛТИНАМЕНСКИ КУЈНСКИ САД 999.00 ден 1,890.00 ден
 3 ВО 1 МУЛТИНАМЕНСКИ КУЈНСКИ САД Триделен сад за сечење, рендање и цедење - се во еден сад! 🥗💦 Овој иновативен комплет садови за подготовка на храна е дизајниран да обезбеди сеопфатно решение за подготовка на овошје и зеленчук во кујната. Со три различни садови, секоја дизајнирана за одредена задача, овој комплет носи ефикасност и разновидност во секојдневното готвење. Предности при користење на нашиот производ Разновидност во подготовката на храната - Овој сет ти овозможува да извршуваш различни задачи во кујната со еден комплет садови. Напредна конструкција од нерѓосувачки челик - Изработен од висококвалитетен нерѓосувачки челик, овој сет е издржлив, долготраен и отпорен на корозија. Ергономски дизајн за ефикасност - Секој сад во комплетот има своја специфична намена, а ергономскиот дизајн овозможува едноставно и ефикасно извршување на секоја задача. Лесно чистење и одржување - Поради употребата на нерѓосувачки челик, чистењето на овој сет е брзо и лесно. Материјалот е отпорен на дамки и лесен за одржување, што ја зачувува беспрекорната хигиена на кујнскиот алат. ''Способноста да се ренда, сецка и мие во еден сад е навистина неверојатна и ја прави подготовката на храната побрза и поефикасна.'' - ⭐⭐⭐⭐⭐ - Марија Х. 🏆 Зошто нашиот производ е БРОЈ 1 на пазарот: Со своите функции на рендање, сечкање и миење во еден сад, го олеснува процесот на подготовка на храна за оброци во текот на целата недела. Без разлика дали подготвуваш едноставен оброк или покомплексно мени, овој сад ти овозможува брзо и ефикасно да ги подготвиш сите потребни состојки. За оние кои сакаат да експериментираат во кујната, овој сад ја обезбедува флексибилноста и функционалноста потребни за креативно кулинарско изразување. Со својот мултифункционален дизајн, овој сад зафаќа минимален простор во кујната, што го прави совршен додаток за мали соби или кујни со ограничен работен простор. Технички карактеристики: Материјал: нерѓосувачки челик; Капацитет: 2000ml; Дијаметар: прибл. 28 см; Дијаметар на основата: прибл. 18 см; Висина: прибл. 11cm.   Нарачајте го производот веднаш со 47% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата! 
-52% Попуст
ПРЕНОСЛИВ МИНИ USB СОКОВНИК 1,299.00 ден 2,690.00 ден
 ПРЕНОСЛИВ МИНИ USB СОКОВНИК Подготвувај здрави пијалоци било каде со овој USB пренослив соковник 🍹🍍 Одличен кујнски апарат за цедење на сок (нектар) од калинки и цитруси, погоден за домашна и професионална употреба. Дизајн на USB полнење, безжичен и пренослив, можеш да цедиш сок во секое време, каде било, за да можеш да го користиш со сигурност. Уживај во свежо цеден сок во секое време и каде било со само еден клик! Предности при користење на нашиот производ Безжичен и пренослив дизајн - Електричниот соковник за цитрус користи USB-C технологија за полнење. Уживај во вкусниот сок во секое време и каде било со еден клик! Компактен дизајн - Големината е компактна и пренослива. Не зазема никаков простор. Користи го дома или понеси го со себе на пикник за да имаш хранлив сок во секое време од денот. Без неред - Поради самиот механизам за цедење сок, кој е од затворен тип, нема прскање од страна или прелевање, а целиот процес е готов за неколку секунди. Користи го до 15 пати - Со едно брзо полнење, соковникот ќе ти трае со денови. Нема да мора да се грижиш дали ќе го надополниш и дали некаде имаш извор на енергија! Лесно корисење - На предната страна има копче кое едноставно го притискаш кога сакаш да го користиш и уште еднаш да го исклучиш, ништо полесно! ''Навистина извонреден производ кој го промени начинот на кој консумирам свежо овошје и зеленчук. Со оглед на брзиот начин на живот, стана суштински дел од мојата секојдневна рутина за исхрана.'' - ⭐⭐⭐⭐⭐ - Кате Р. 🏆 Зошто нашиот производ е БРОЈ 1 на пазарот: Овој пренослив мини USB соковник е идеален придружник за патување, кој ти овозможува лесно да подготвуваш свежи пијалоци без разлика каде си. Неговата компактна големина и удобен USB порт го прават совршен за патниците кои сакаат да одржуваат здрави навики во движење. За оние кои поминуваат многу време на работа или во канцеларија, овој мини соковник е одличен избор. Можеш брзо и лесно да направиш освежителни пијалоци или здрави смути директно на работното место. За оние кои сакаат брзи и здрави оброци дома, овој соковник е одлична алатка. Со силни ножеви и лесно ракување, можеш лесно да направиш различни пијалоци, сосови или каши, подобрувајќи ја твојата исхрана со свежи состојки. Технички карактеристики: Работна струја: 7.4V; Режим на полнење: преку USB; Материјал: AS, ABS; Моќност: 45 W; Големина на производот: 237 x 138 x 112мм.   Нарачајте го производот веднаш со 51% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата! 

Брза достава низ цела Македонија

Се предвидува испорака за 2 до 3 работни дена

Загарантирана сатисфакција

Цврсто стоиме зад квалитетот на нашите производи

Безбедно плаќање

Купените производи ги плаќате на курирската слижба по достава